Beda volnočasová obuv - jdeme do školky

Beda volnočasová obuv - jdeme do školky

Beda je výrobce klasické obuvi, který začal nově vyrábět i barefoot řadu: tenisky, balerínky a přezůvky. Jedná se o českého výrobce, dětské boty vyrábí  ve velikostech 25 – 35 a dospělácké ve velikostech 36-40. 

K recenzi jsem si dnes vybrala boty, které výrobce nazývá „volnočasová obuv“.  Já jsem je synovi koupila jakožto přezůvky do školky. Mojí podmínkou bylo najít bačkorky, které nebudou vadit paním učitelkám, a zároveň já budu mít jistotu, že synova noha je zdravě obuta. Věděla jsem, že pokud takové najdu, ráda je nabídnu i ostatním maminkám – ať už jako alternativu bačkorek nebo jako obutí ven.

Vybrali jsme oranžovou barvu svrchního materiálu. I když se nejedná o můj ani synův oblíbený odstín, rozhodoval v tomhle ohledu jiný faktor. Podrážky totiž Beda nabízí ve dvou variantách – černou a světlou (béžovou).  U té černé jsem měla obavy, že by mohla dělat na podlaze šmouhy (což se posléze potvrdilo v diskusích na facebookové barefoot skupině). Béžová varianta podrážky nabízí pouze šedou (dle výrobce béžovou) a oranžovou barvu svrchního materiálu.

Ještě jedna věc při výběru pro nás byla podstatná. Boty mají variantu zapínání na dva suché zipy nebo na klasickou tkaničku. Pro čtyřletého kluka byla i v tomhle volba jasná – suchý zip.

Materiál je velmi prodyšný, pevná síťovina.  Kromě zmíněné šedé a oranžové barvy výrobce nabízí ve variantě s černou podrážkou další dva odstíny modré a barvu červenou. Mají široký tvar špičky, která je zpevněna koženkou. Běžné nošení vydrží špička určitě, u milovníka srážedel by se určitě ošoupala nebo možná dokonce prodřela. Samozřejmostí je snadná ohebnost podélně i příčně.  Podrážka není úplně nejtenčí, ale barefoot požadavky splňuje na jedničku. 

Boty nám přinesl pošťák v době, kdy venku ještě panovala paní Zima, první dojem tedy nebyl nic moc, ale během chviličky v teple domova celá botky změkla a šla velice snadno ohnout všemi směry, i srolovat.

Testované boty mají opatek, ale velmi měkký, stélka je vyndavací, rovná, boty se dají nosit i bez ní. Opatek prakticky postrádá svou funkci, dětem s valgosními kotníky moc nepomůže, jelikož je bota nízká.

                       

Bohužel tyto boty nejsou vhodné pro děti s vyšším nártem. Některé do nich dokonce ani nohu nedostanou, jiné je obují, ale suchý zip pak nejde úplně utáhnout a určitě by přes nárt boty přespříliš tlačily. I když jsem si myslela, že můj syn vyšší nárt má, obuje je zrovna úplně v pohodě.

Nyní tyhle „volnočasové“ boty nosí syn ve školce už několik měsíců a pořád jsou jako nové. Navíc plní přesně můj záměr. Vypadají jako klasické bačkorky (ke spokojenosti paních učitelek), ale přitom splňují všechny barefoot podmínky. Já i Tobík jsme spokojeni a můžeme s radostí doporučit i dalším maminkám do školky. Na běžné venkovní nošení jistě také vhodné budou (nezkoušeli jsme), nicméně pouze v suchém jarním, letním nebo i podzimním období.

Na e-shopu www.spokojenamama.wbs.cz nabízíme několik variant těchto bot.

TOPlist