Ahinsa – Ananda bare balerínka

Ahinsa – Ananda bare balerínka aneb veselé proužky, které asi už nikdy z nohy nesundám

Česká značka výrobce barefoot obuvi pro dospělé mi byla sympatická od chvíle, kdy jsem se o ní před lety dozvěděla v souvislosti s etickou a veganskou stránkou.  „Ahinsa“ je starý védský výraz, který lze přeložit jako "nenásilí".  Znamená to vznešený a zodpovědný způsob života a uvažování.

Objednávka veselých proužků v podobě Ananda balerínek proběhla v dubnu. Nejsou však skladem (tak, jako většina Ahinsa botek), musela jsem si tedy na jejich výrobu počkat. Společně s mými proužky byly v objednávce další dvoje balerínky s předobjednávkou jiných barefoot nadšenců z Klatov – na e-shop se ani nedostaly a už dělají po Klatovech parádu. Výrobce přislíbil expedici v polovině června, nicméně proužky dorazily až nyní, v polovině července. Čekací doba tedy dělá 3 měsíce… Ano, je to dost, ale jsem i tak nadšená, protože čekání STÁLO ZA TO! :)

Kurýra jsem už vyhlížela z okna, tak moc jsem se nemohla dočkat. Trochu jsem měla obavy, jestli barvy budou stejně tak syté a krásně zářivé jako na obrázcích od výrobce. Rozbalila jsem krabici a… JUPÍ, barvičky užasné! Takže nadšení číslo jedna. Nadšení číslo dva přišlo hned v zápětí, když jsem Anandy obula. Je to vážně bota, není to polštářek, vata, chundelatá bačkora?

Mám poměrně úzkou nohu (i když se díky nošení barefootek mírně rozšířila) a nízký nárt. I tak díky suchému zipu na pásku přes nárt, který je hodně flexibilní a dosahuje až k podrážce, drží bota na noze skvěle. Prsty mají hodně prostoru k pohybu, nikde necítím tlak, nic mi netlačí prsty k sobě. V nejširším místě jsem u velikosti 38 naměřila 9 - 10 cm. Klasické balerínky jsem nikdy nemohla nosit, buď mě tlačily na prstech, nebo se mi vyzouvaly. S Ahinsa shoes mi to nehrozí.

             

Jak píšu v úvodu, výroba Ahinsa botek není spojena s utrpením zvířat ani lidí, je Cruelty Free. Co ale tvoří materiál pruhovaných krásek?  Vnitřek boty je ušit z materiálu nazvaný Airnet, což je dle výrobce zcela prodyšná síťovina s výbornou odolností proti otěru. Vrchní část (proužky) je tzv. designové plátno, je hlaďoučké, trošíčku lesklé a příjemné na dotek. Pevně doufám, že bude také odolné proti oděrkám.  Podrážka (plotna) je samozřejmě krásně tenká a ohebná do všech stran, stélka nejde vyndat

.

Jak už je z recenze zřejmé, jsem z mých veselých proužků doslova nadšená. I když jsem v nich chodila zatím pouze jediný den, už teď vím, že to budou jedny z mých nejoblíbenějších bot.  Kdo by měl zájem o jakékoliv boty z nabídky Ahinsha shoes, může objednávku učinit přese mě, ušetří tak na poštovné a ještě to bude zohledněno v ceně samotných bot. :)

 

Výhody:

  • Etické a veganské zásady výrobce
  • Nádherný design, který můžete sami navrhnout
  • Široká nabídka různých typů bot

Nevýhody:

  • Dlouhá doba výroby (u mě 3 měsíce)
  • Vyšší cena (dle mého zcela odpovídá zásadám Ahinsa shoes)
TOPlist